Traficul aerian de pe aeroportul internațional din Dubai a fost reluat parțial după incidentul cu o dronă

62391894 scaled

Traficul aerian pe aeroportul internațional din Dubai a fost reluat parțial luni, după o suspendare temporară cauzată de un incident. Operatorul aeroportului a anunțat că suspendarea a fost determinată de incendierea unui rezervor de carburant.

Potrivit informațiilor oficiale, incendiul a fost provocat în urma unui incident care a implicat o dronă. Detalii suplimentare despre natura incidentului sau despre eventualele pagube nu au fost comunicate.

Suspendarea traficului aerian a durat mai multe ore, timp în care autoritățile aeroportuare au intervenit pentru a gestiona situația și a asigura siguranța operațiunilor. Reluarea parțială a traficului indică faptul că unele zboruri au fost reluate, însă nu a fost specificat dacă toate operațiunile au revenit la normal.

Operatorul aeroportului continuă să monitorizeze situația și să ia măsurile necesare pentru a preveni eventuale incidente similare în viitor. Nu au fost raportate victime sau alte consecințe directe ale incidentului.

Aeroportul internațional din Dubai este unul dintre cele mai importante hub-uri aeriene din regiune, iar orice perturbare a traficului poate avea impact asupra zborurilor și conexiunilor aeriene. Autoritățile locale și operatorii aeroportuari colaborează pentru a restabili funcționarea normală a aeroportului.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


BREAKING NEWS

62584889

Ministrul Agriculturii: Scăderea puterii de cumpărare a românilor a redus consumul de alimente cu aproape 30%

Ministrul Agriculturii, Florin Barbu, a declarat recent că puterea de
62586949

Președintele Erdogan condamnă bombardamentele aeriene americano-israeliene asupra Iranului

Președintele Turciei, Recep Tayyip Erdogan, a exprimat luni o poziție