PNL discută posibilitatea sesizării Curții Constituționale după desemnarea lui Adrian Veștea ca premier

relu fenechiu

Senatorul Daniel Fenechiu, membru al Partidului Național Liberal (PNL), a anunțat că în cadrul ședinței conducerii partidului, programată pentru luni, 15 iunie, se va aborda subiectul unei eventuale sesizări a Curții Constituționale. Această discuție are loc în contextul desemnării lui Adrian Veștea în funcția de premier.

Potrivit declarațiilor făcute de senatorul Fenechiu, tema sesizării Curții Constituționale va fi unul dintre punctele principale de pe ordinea de zi a întâlnirii conducerii PNL. Nu au fost oferite detalii suplimentare privind motivele care ar sta la baza unei astfel de sesizări sau despre conținutul acesteia.

Ședința conducerii PNL este programată să aibă loc luni, 15 iunie, iar deciziile luate în cadrul acesteia vor fi comunicate ulterior. Până în prezent, nu au fost făcute publice alte informații referitoare la poziția oficială a partidului în legătură cu desemnarea lui Adrian Veștea ca premier.

Adrian Veștea a fost desemnat recent în funcția de premier, însă detalii suplimentare despre această desemnare nu au fost menționate în declarația senatorului Fenechiu. Nu au fost oferite informații despre reacțiile altor membri ai PNL sau despre posibilele implicații politice ale acestei desemnări.

În concluzie, ședința conducerii PNL de luni, 15 iunie, va include o discuție privind o posibilă sesizare a Curții Constituționale, în urma desemnării lui Adrian Veștea în funcția de premier, conform declarațiilor senatorului Daniel Fenechiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


BREAKING NEWS

masini cluj

Șapte șoferi sancționați pentru manevre periculoase în apropiere de Cluj

Autoritățile au aplicat sancțiuni șapte șoferi care au fost surprinși
667121687 1501051471383566 1073228332339150650 n

Gheorghe Hagi a transmis un mesaj emoționant după decesul lui Mircea Lucescu

Gheorghe Hagi, fostul mare fotbalist român, a transmis un mesaj