Serviciile secrete din Italia recrutează absolvenți în IT, inginerie și științe umaniste pentru roluri în securitate cibernetică și analiză de informații

62430879

Serviciile secrete din Italia au demarat o campanie de recrutare la nivel național, vizând absolvenți în domeniile IT, inginerie și științe umaniste. Aceștia sunt căutați pentru a ocupa poziții în domeniul securității cibernetice și al analizei de informații.

Potrivit anunțului oficial, candidații interesați trebuie să îndeplinească o serie de condiții specifice pentru a putea fi selectați. Detaliile privind aceste criterii nu au fost făcute publice în totalitate.

Recrutarea se desfășoară pe întreg teritoriul Italiei, iar serviciile secrete urmăresc să atragă tineri specialiști care să contribuie la consolidarea capacităților instituțiilor în domeniul securității naționale.

Această inițiativă reflectă o preocupare sporită pentru securitatea cibernetică și pentru gestionarea eficientă a informațiilor în contextul actual. Absolvenții din domeniile menționate sunt invitați să participe la procesul de selecție, care implică respectarea unor reguli stricte.

Detalii suplimentare privind modalitatea de aplicare și criteriile exacte de eligibilitate urmează să fie comunicate de către autoritățile responsabile.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


BREAKING NEWS

vlcsnap 2026 02 13 19h00m42s194

Percheziții ample în localitatea Suraia, Vrancea, la cel mai mare adăpost de câini din județ

Vineri au avut loc percheziții de amploare în localitatea Suraia,
62605142

Traian Băsescu susține necesitatea intervenției FMI în contextul economic al României

Fostul președinte al României, Traian Băsescu, a declarat recent că