Un bărbat din județul Ilfov a fost arestat preventiv de magistrații din Dâmbovița, după ce a fost implicat într-un incident în trafic. Acesta a fost oprit de polițiști, însă a fugit de aceștia.
În timpul urmăririi, bărbatul a atacat unul dintre agenții de poliție. De asemenea, acesta a refuzat să se supună testelor de alcoolemie solicitate de autorități.
Ca urmare a acestor fapte, magistrații din Dâmbovița au dispus arestarea preventivă a bărbatului. Ancheta continuă pentru stabilirea tuturor circumstanțelor în care s-au petrecut evenimentele.